Jury III Przeglądu Zespołów Ludowych FOLKąty

Przedstawiamy nasze niesamowite Jurorki, które będą oceniały umiejętności, repertuar, stroje oraz walory artystyczne zespołów, podczas III Przeglądu Zespołów Ludowych FOLKąty 🥰

🔸Iwona Leroch
Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu (Wydział Instrumentalny). Koncertowała w wielu krajach Europy (Francja, Austria, Anglia, Szkocja, Irlandia, Holandia, Belgia, Niemcy). Obecnie działalność zawodową prowadzi jako solistka, kameralistka, pedagog i niestrudzona propagatorka muzyki, folkloru, historii, sztuki, kultury i Sławiańszczyzny. Swoją pracą i pasją stara się zaszczepić w odbiorcach miłość do muzyki klasycznej, polskiego folkloru oraz propagować patriotyzm, wiedzę o sławiańskiej historii i filozofii. Z polską muzyką ludową związana od początku swego życia: najpierw poprzez rodziców, a następnie już jako uczennica szkół muzycznych grająca w wielu zespołach folklorystycznych.
Współtwórczyni Zespół Muzyki Polskiej MOKOSZA działającego przy Gokis Kąty Wrocławskie. Zespół ten w 2019 roku został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Odznaką Honorową „ZASŁUŻONY dla KULTURY POLSKIEJ”.

🔸Hanna Matuszewska
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, od wielu lat pasjonatka polskiego folkloru. Związana była z Zespołem Pieśni i Tańca Nowa Ruda oraz z Zespołem Pieśni i Tańca Kalina AWF Wrocław. Przez blisko 18 lat podczas pobytu w obu zespołach promowała polski folklor w Europie, a także na innych kontynentach, zarówno tanecznie, jak i wokalnie. W 2016 roku, po ukończeniu kursu w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli WIEDZA oraz Szkole Sztuki Tańca ARABESQUE w Katowicach, otrzymała tytuł „Instruktora tańca ludowego”. Obecnie jest instruktorem i opiekunem Zespół Pieśni i Tańca Ludowego HANKA działającego przy Gokis Kąty Wrocławskie.

🔸Monika Kubik
Wokalistka, pracuje nad autorskim repertuarem, tworzy własne teksty i melodie.
Od najmłodszych lat związana z estradą dziecięca. W latach 90-tych wokalistka zespołu rockowego, aktywnie koncertująca, nagradzana na licznych konkursach. Ma za sobą wieloletnie doświadczenie śpiewania w chórach (Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, zespół wokalny Cantabile). Koncertowała w wielu prestiżowych salach w Polsce i za granicą, występowała w chórkach z takimi wykonawcami jak Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Stanisław Sojka.
Zafascynowana muzyką tradycyjną, w kwartecie muzycznym zrealizowała projekt ludowizna na jazzowo.
Obecnie wokalistka neofolkowego zespołu Obierek.

Zapraszamy na III Przegląd Zespołów Ludowych FOLKąty, który odbędzie się podczas Dożynek Gminnych w dniu 27 sierpnia na scenie zewnętrznej Gokis Kąty Wrocławskie.